Brazili dhe Argjentina kanë humbur origjinalitetin

Në çdo Botëror, Brazili dhe Argjentina hyjnë me statusin e favoritit. Madje edhe atëherë kur nuk kalojnë momente të mira. Historia me trofetë e fituar, por edhe fakti që ndër vite i kanë dhuruar botës “yjet” më të mëdhenj të futbollit i…

Akullore e shtëpisë me jogurt …

1 Fillimisht miksojmë ajkën e ëmbël, por jo shumë. 2 Më pas jogurtin dhe kosin i bëjmë bashkë me sheqerin pluhur. Këtë masë e bashkojmë me ajkën e ëmbël. 3 Pastaj masën ndajeni në tre pjesë,…

Kek me Çokollatë

Përbërësit: 3 vezë, 1 gotë vaj, 2 gota sheqer, 2 gota miell, 1 lugë të çajit karbonat, 1 Pluhur pjekje, 3 lugë të gjellës kakao, gjysme gote arra, 1 vanilje. Përgatitja: Vezët dhe sheqerin e tundim derisa ta arrijmë të përfitojmë një…

Microsoft Corporation, histori e shkurtër …

Microsoft Corporation është korporatë multikombëtare e teknologjisë së kompjuterave e bazuar në Shtetet e Bashkuara që zhvillon, prodhon, licenson, dhe përkrah një numër të madh të softuereve kompjuterike. Me qendër në Redmond, Washington,…