Browsing Category

LAJME

Blero e vlerëson lartë Afronën

Këngëtari Blerim Muharremi dhe modelja Afrona Dika po shijojnë momente të mira në lidhjen e tyre. Ata udhëtojnë shpesh në vende të ndryshme të botës, shkruan Bota sot. Së fundmi Bero ka publikuar një fotografi në shoqërinë e Afronës dhe…

Veshjet që nuk dalin nga moda

Ekzistojnë disa veshje që nuk dalin kurrë nga moda dhe për të cilat ja vlen të investoni. Fustani i zi i shkurtër: ai është pjesë e pandarë e gardërobës së çdo femre duke qenë se është një veshje që mund të përshtatet në secilin…

Çështja e imigracionit “ndez” Amerikën

Ndërsa Dhoma e Përfaqësuesve përgatitet për të votuar këtë javë në lidhje me reformën në ligjin e imigracionit, administrata e Presidentit Trump i doli në mbrojtje ndarjes së fëmijëve imigrantë pa dokumente nga prindërit e tyre. Presidenti…

Arrestohet në Gjermani shefi i madh i ‘Audit’

Administratori i Përgjithshëm i kompanisë gjermane të prodhimit të makinave, ‘Audi’, Rupert Stadler është arrestuar sot në Gjermani si pjesë e një hetimi mbi mashtrimin e shkarkimit të gazeve. Prokurorët e Mynihut thanë në një deklaratë se…

7 Ushqimet që na dëmtojnë trurin

Ka disa ushqime, si peshku, çokollata apo frutat e thata, te cilat stimulojnë inteligjencën tone. Por ka edhe disa te tjera qe bëjnë te kundërtën. Zbulojini! 1.Junk food Është e vërtetuar tashme qe patatet e skuqura, hamburgerët apo…

17 Shkaktarët që japin dhimbje të kokës

Ka shumë lloje të dhembjeve së kokës, që vijnë nga shkaktarë të ndryshëm, si: 1. Së pari, kur një nga katër gjendjet themelore të trupit (ftohtësia, nxehtësia, thatësia dhe lagështia) bëhet mbizotëruese ndaj të tjerave. 2. Ulcera në…